Dlaczego warto odwiedzić Wat Arun w Bangkoku?

W opublikowanym niedawno wpisie O tym, co warto zobaczyć i zrobić w Bangkoku wspominałyśmy, że Wat Arun i ogrody wokół tej świątyni należą do jednych z naszych ulubionych miejsc w tym mieście.

Dlaczego?

Przede wszystkim dlatego iż można tu odnaleźć spokój, którego brakuje gdzie indziej, choćby w pobliżu Wielkiego Pałacu. Aby dostać się do Wat Arun wystarczy udać się na położoną niedaleko przystań i wsiąść w łódkę na drugą stronę rzeki. Koszt takiego przejazdu to 3,5 bahta (ok. 35 gr), a atmosfera tego miejsca jest po prostu cudowna. Jest tu też mniej turystów i nie ma takiego gwaru, jak przy centralnych atrakcjach miasta.

Do Wat Arun najlepiej wybrać się w okolicach przedpołudnia, jak zrobiłyśmy w pewną leniwą niedzielę. Wówczas słońce nie świeci jeszcze tak mocno i można w pełni nacieszyć się magią ogrodów wokół świątyni. Ich zieleń działa bardzo pobudzająco na zmysły. Sami zobaczcie:

Wstęp na teren Wat Arun jest darmowy, jednak jeżeli chce się zwiedzić jej wnętrze, to należy zapłacić 50 bahtów (ok. 5 zł). Obok świątyni znajduje się sala święceń, gdzie jednego dnia spotkałyśmy mnicha błogosławiącego ludzi. Muszę przyznać, iż było to niesamowite przeżycie, gdy również nas zawołał do siebie. Niestety, nie zrozumiałyśmy ani słowa z tego, co do nas mówił oprócz ,,good luck”. Dlatego wierzymy, że były to życzenia szczęścia i pomyślności, na jakie liczymy w tej podróży 🙂

W pobliże Wat Arun wracałyśmy kilkukrotnie podczas naszego tygodniowego pobytu w Bangkoku. Robiłyśmy to na krócej i na dłużej. Raz na szybką przechadzkę wokół. Raz na trochę dłuższą drzemkę w cieniu drzew wokół świątyni. Raz by przesiąść się na łódkę do centrum. Raz by poczytać na ławce z widokiem na rzekę. Podczas każdej z tych wizyt byłyśmy pod wrażeniem klimatu, jaki panuje w tym miejscu i dlatego każdemu, kto wybiera się do Bangkoku, chciałybyśmy polecić choćby krótki spacer do Wat Arun.

M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *