Taling Chan – targ wodny w Bangkoku

Jak wspominałyśmy we wcześniejszym wpisie O tym, co warto zobaczyć i zrobić w Bangkoku, pewnego dnia wybrałyśmy się na jeden z targów wodnych w tym mieście.

Nasz wybór padł na Taling Chan.

Targ wodny Taling Chan znajduje się blisko centrum i łatwo do niego dojechać… taksówką. Nie polecamy iść piechotą, jako że drogi w okolicach są tak pogmatwane, że można pobłądzić. Część z nich w ogóle nie obsługuje ruchu pieszego, stąd nasza pierwsza próba dotarcia na ten targ okazała się klapą. Za drugim razem jednak trafiłyśmy bez problemu, co zawdzięczamy właśnie kierowcy taksówki 🙂

Na miejscu urzekła nas różnorodność stoisk z jedzeniem (szczególnie tych na wodzie). Taling Chan jest to miejsce, gdzie przede wszystkim przychodzi się dobrze zjeść. W związku z tym polecamy wybrać się tutaj z pustym żołądkiem. Niestety, my byłyśmy już po śniadaniu, także spróbowałyśmy jedynie kilku rodzajów tajskich słodyczy, które wbrew pozorom nie są wcale takie słodkie. Tajowie bowiem w obawie o ich zepsucie się, dodają do nich sól. Niestety, jest to wyczuwalne w smaku. Uwielbiają oni również ,,dziwne” (dla nas jako Europejczyków) desery typu czerwona fasola w mleczku kokosowym.

Oczywiście, nie omieszkałyśmy również uraczyć się wodą kokosową 🙂

Oprócz różnego rodzaju słodyczy można tu dostać świeże owoce i warzywa, a także gotowe już potrawy z mięsem, które są podawane zazwyczaj z ryżem lub makaronem oraz owoce morza. Chyba nigdy nie widziałam tak dużych krewetek, które ostatecznie okazały się langustynkami! Szkoda tylko, że nie udało nam się ich posmakować, ale jeśli jeszcze kiedyś będzie nam dane wrócić na ten targ wodny w Bangkoku, to jest to nasz numer jeden na liście „to do”.

W Taling Chan możliwy jest również zakup biletu na łódź turystyczną, która jeździ pomiędzy stoiskami wodnymi z jedzeniem. My nie skorzystałyśmy z tej opcji, jako że całość można równie dobrze przejść piechotą i w ten sposób nacieszyć się tym magicznym miejscem. Może nie jest to duży targ wodny, jak te poza Bangkokiem, ale i tak robi wrażenie. Ponadto, atmosfera na miejscu jest swojska, jako że przychodzi tutaj wielu lokalsów. Na pewno serdecznie polecam wybranie się tu jednego dnia choćby tylko na obiad 🙂

M.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *